Ta strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesteś OK!

 

KIEDY MIŁOŚĆ BOLI?

Czy koncentrujesz swoją uwagę na kimś, kto w ogóle o Ciebie nie dba?
Starasz się chronić kogoś, kto nie odwdzięcza się tym samym? 
Może ktoś inny dba o Ciebie, a Ty nie zauważasz tego bo starasz się chronić kogoś kto myśli głównie o sobie?


toksyczna milosc kiedy milosc boli coaching zwiazku
TOKSYCZNA MIŁOŚĆ

• To szczęście i nienawiść w jednym;
• Powroty i rozstania;
• Gorące wyznania po kłótni i wyzwiskach;
• Kiedy rezygnujesz z własnych potrzeb;
• Kiedy myślisz on/ona się zmieni, a się nie zmienia.

 

PAMIĘTAJ

• Ktoś, kto kocha – nie krzywdzi;
• Toksyczna miłość uzależnia, jeżeli chcesz zakończyć taki związek musisz się zmierzyć z syndromem odstawienia, tak jak przy uzależnieniu. Niestety co najmniej jedna ze stron w takim związku nie potrafi istnieć samodzielnie.

(
Foto)

MIŁOŚĆ NIEODWZAJEMNIONA
Nie da się zmusić kogoś do uczuć miłosnych, można zmusić do złości, współczucia, przywiązania ale nie do uczucia miłości, nawet jeżeli masz w sobie miłości za dwoje. 

KIEDY NIE JESTEŚ KOGOŚ PEWIEN
Jeśli kochasz, a ta druga strona o tym wie, puść tą osobę wolno, nie trzymaj przy sobie, jeśli wróci będzie Twoja, jeśli nie wróci, znaczy, że nigdy jej nie miałeś.

coaching wroclaw dobry coach wroclaw polecany coach wroclawŻAŁOBA PO ROZSTANIU
Fazy żałoby po zakończonym związku: szok, zaprzeczenie, tęsknota, złość, żal, pogodzenie się ze stratą.

Trzeba je przejść dla własnego zdrowia psychicznego. Jeżeli po 6 miesiącach od zakończenia związku okres tzw. żałoby nie zakończył się, należy zwrócić się do specjalisty, który pomoże odzyskać równowagę emocjonalną i wyjść z emocjonalnego dołka. Dla porównania okres żałoby po utracie (śmierci) bliskiej osoby wynosi rok, jeżeli po roku nadal jesteśmy w emocjonalnym dołku, mamy do czynienia z depresją. 
(Foto)

Życie bez ukochanej osoby już nigdy nie będzie takie samo,  będzie inne, ale nie lepsze czy gorsze, po prostu INNE.

Sztuką jest spojrzeć obiektywnie na swoją relacje z utraconym partnerem, dostrzec zarówno dobre jak i złe strony związku. Zamiast idealizować czy wyolbrzymiać zasługi lub krzywdy.

BŁĘDY
Każdy z nas popełnia w życiu błędy, istotne jest by wyciągać z nich wnioski, umieć przeprosić lub naprawić, jeśli się da. Jeżeli jest za późno, pomóżmy komuś innemu, dla oczyszczenia, odpokutowania, zrzucenia ciężaru.

To normalne, że przeżywamy w swoim życiu chwile cierpienia, frustracji, szczęścia i inne. Aby złe chwile móc wykorzystać na swoją korzyść wyciągajmy z nich konstruktywną naukę, wówczas bliżej nam będzie do pozytywnych wydarzeń, zamiast zatrzymywać się na cierpieniu, czy obwinianiu. I NIE MUSISZ BYĆ IDEALNY. Osoby szczęśliwe oceniają siebie po prostu na 4, gdyż dają sobie asertywne prawo do popełniania niezamierzonych błędów. Znają i lubią siebie za swoje mocne strony, a nad słabymi pracują, lub akceptują je, nie krzywdząc innych.

 
Artykuł ten został również opublikowany w serwisie NaTemat.pl

 

Anna Drabek coach ICFAnna Drabek,
COACH  ACC, psychoterapeuta

od 2006r. zajmuje się branżą szkoleniową w trakcie swojej kariery realizowała liczne projekty rozwojowe i szkoleniowe, m.in. współpraca w zakresie szkoleń z: Fortis Bank S.A., Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL), Surfland S.A., MoneyWay.pl, LEGO Polska Sp. z o.o.. Współpracuje również z uczelniami wyższymi jako wykładowca.

Przeprowadziła ponad 600 coachingów. Posiada Międzynarodowe uprawnienia do wykonywania zawodu Coacha w 81 krajach. Autorka wielu programów rozwojowych, występuje jako ekspert dla magazynów m.in.: Onet Biznes, Na temat, Firmer czy LifeHacking. Przyszła autorka książki : „Ja tzn. Kto?”.

 Wierzę, że każdy ma wiele zasobów, by zmieniać to, co niesatysfakcjonujące. Rozumiem też jakie tkwią w nas mechanizmy obronne, i jak ciężko je  przezwyciężyć, lub wykorzystać na naszą korzyść.” Anna Drabek 

 

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie tekstu bez zgody autora jest zabronione.

 

 co to jest coaching?, kim jest coach?